top of page
Vyhledat
  • Aurum momentum

Vybrat název chovatelské stanice? Žádná sranda!

Aktualizováno: 13. 10. 2019

Kdo by to byl řekl, že se z takové prkotiny vyvrbí úkol, který zabere dlouhé dny a noci.

Tadááááá a tady je to černé na bílém

I když název chovatelské stanice už není žádné tajemství, cesta k jeho výběru a schválení rozhodně není tak snadné jako třeba uvařit čaj... Administrativně je přitom žádost o registraci chovatelské stanice vlastně docela brnkačka. Stáhnete si z webu žádost, vytisknete, vyplníte a spolu s kopií občanky pošlete na Českomoravskou kynologickou unii.


Šest názvů a hodně potu

Největší výzva na tom všem (místy svojí náročností srovnatelná s přípravou mise na Mars) bylo vymyslet šest názvů, které se musí do formuláře ČMKU vyplnit. Ne jeden, ale hned šest! Po konzultaci a sosání zkušeností jiných chovatelů ve facebookové skupině strakáčů, jsem nejdřív zalapal po dechu. A pak se pustil do přemýšlení. Bude to znít trapně (a možná neuvěřitelně), ale pár týdnů ten výběr ideálního jména zabral! Chtěl jsem se totiž vyhnout obligátním názvům "od něčeho", "z něčeho" apod. V hlavě mi hlodala jedna myšlenka za druhou. Psal jsem si nápady nejdřív do poznámek v mobilu, pak na papírky. Skloňoval jsem si je s názvy štěňat. Představoval jsem si, jak to bude vypadat při vyhlašování na výstavách. Jak napsané na diplomech. Prostě blázinec :)


Správný směr

Možná si pořád říkáte, proč šest názvů? To proto, že i ČMKU musí mít z čeho vybírat. A vy dopředu nevíte, který z názvů bud ten finální. Jména se totiž musí prohnat nejdřív českou databází chovatelských stanic, pak ale také tou evropskou. Obojí je obyčejnému smrtelníkovi snadno dostupné (a pomohl i web Spolku strakáčů), takže je možné si to dopředu tak trochu zkontrolovat.

Přesto nikdy nevíte. Každopádně mých šest názvů u paní Faraislové, které má registrace chovatelských stanic v Česku na starosti, vyvolalo malé nadšení. Potěšilo mě, že jí moje názvy přišly osvěžující. Zdálo se mi, že mám našlápnuto správným směrem.

Chvilka čekání Dnes je snad každý zvyklý, že věci se dějí hned. A když ne hned, tak jen krátce. Proto čekání dva měsíce na výsledek registrace se může jevit jako nekonečný. Na druhou stranu...dodává to celému procesu na vážnosti :) Mně se podařilo získat registraci na hned první název v pořadí. Samozřejmé to ale vůbec není... Zajímavé na tom je, že ostatních pět názvů se mi vykouřilo z hlavy. Tedy kromě dvou: Lány elánu a Z výletu na kometu. Tak třeba někdy jednou na ně taky dojde. Kdo ví...

91 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page