top of page
Vyhledat
  • Aurum momentum

Krycí list už máme

Aktualizováno: 5. 10. 2019

Vybírali jsme psí ženichy a vážně to nebyla vůbec sranda. Ale podařilo se.

Řeknete si: vybrat psího ženicha nebude zase tak náročné. A pak se začnou vynořovat ta znává "ale"...

Věděli jsme, že u strakáčů je extrémně důležité konzultovat výběr psího protějšku s poradkyní chovu. Relativně malý počet chovných zvířat totiž neumožňuje nekonečně mnoho možností. Geniální na tom je, že existuje onlineový pomocí v podobě geniálních stránek Bylztrpce. Tam se podle velmi sofistifkované algoritmu ukáží ideální psi pro Auru v pořadí podle toho nejvíce vyhovujícího. Málokteré plemeno chované v Česku si může dovolit takový komfort. Ale...

Všechno jinak

Na základě Bylaztrpce jsme Auře předvybrali ženichy. Zdálo se to být vlastně triviální. Ale nebylo. Protože jsme chtěli, aby štěňata byla krátkosrstá a ideálně hnědo-žluto-bílá, výběr partnerů byl omezený. Kvůli řadě věcí navíc zvlášť omezený. Přesto jsme asi šest psů vybrali a poslali na konzultaci poradkyni chovu. Ukázalo se, že žádný z námi vybraných psů nesplňoval parametry pro bezproblémové krytí. Nepočítali jsme s neveřejnými informacemi, které algoritmus na webu nezahrnuje.


Hlavně zdraví

A tak jsme si zkrátka nechali poradit. Z několikastupňového výběru nakonec vzešlo trio psů, s nimiž jsme byli spokojení a u nich jejich majitelé souhlasili, že budou součástí našeho krycího listu. Pak už byla jen administrativní hračka nechat si vystavit krycí list.

Takže ano, máme ho. A máme v něm psa, který má vlohy pro hnědou barvu. Šance, že by Aura mohla dál rozšířit počet strakáčů, kteří budou mít poměrně raritní tmavě hnědou barvu, tak pořád žije.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page